Подвійний удар
Дніпро-1 програв Зорі, пропустивши два голи на початку другого тайму. Цей матч цілком міг скластись інакше, але допущені біля своїх воріт помилки не вдалося перекрити за рахунок успіхів в атаці.
Головні події матчу
0 хвилина. Кучер вирішив не змінювати переможний склад із матчу зі Львовом. Вирішив, чи був змушений? Довгоочікуване повернення Адамюка поки що не сталося: Вова міг би додати надійності праворуч в захисті. Матаріта ліворуч не може витиснути зі складу Каплієнка. Реального варіанту для заміни Бабенка в центрі поля немає; хіба що висунути вище Сарапія, але для таких рухів теж потрібен Адамюк на позиції центрбека. Когут в основі, та ще на місце Бабенка – це швидше сюжет для юморески, ніж реальний варіант. А Танковського взяли як вогнегасник на випадок пожежі в складі за прикладом осені, тож в нормальних умовах він має стояти в коморі – напевно, саме такою логікою керується тренерський штаб щодо цього гравця.
7 хвилина. Сумбурна гра на перших хвилинах, багато аутів та виносів м’яча в обидва боки. Втім, Зоря трохи частіше комбінує на чужій половині поля – господарям поля навіть вдається забити гол. Після довгої навісної передачі з правого флангу Сваток відкинув м’яч головою, його підхопив Антюх і прострілив поперек штрафного. Каплієнко автоматично біг в напрямку воріт, не слідкуючи своїм за гравцем, тож Русин залишився сам і пробив в один дотик. Рибак відбив складний удар, і Герреро додав у порожні ворота. Панамець був у офсайді на півкроку, тому гол скасували – просто пощастило.
11 хвилина. Ще одна атака Зорі. Старий-добрий Шахов відкривається між лініями, і… ні, не отримує пас, бо захисник із м’ячем не може так швидко думати. Євген показує рукою, куди давати, вже зупиняється після мікро-ривка, і лише після цього на нього йде вертикальна передача. Дніпро-1 розташовується низько на полі, в момент цієї передачі Довбик імітує пресинг і лише перетинає центральну лінію. А що робити з відкриванням Шахова дніпряни так і не придумали: Сваток не міг висунутись вище, бо його тримав у лінії форвард; Пасіча тримав на фланзі Антюх; Бабенко займав зону в центрі, тоді як Шахов відкривався в напівфланг. Така передача – як керована авіаційна бомба: її важко нейтралізувати, протидіяти потрібно носію. Тобто вмикати командний рух та пресинг, і не дозволяти захиснику суперника півгодини колупатись в носі в центральному колі, а потім віддавати загострюючий пас без жодного супротиву. Шахов вивів Герреро у штрафний майданчик, але той знову опинився у офсайді.
15 хвилина. Дніпро-1 відповідає своїм першим моментом, і одразу супер-небезпечним. Довбик виграє позицію у захисника після подачі з кутового, б’є головою в дальній кут, але влучає в штангу. Незважаючи на те, що Артем і так кращий бомбардир чемпіонату, йому ще й постійно не щастить. Якби замість усіх штанг були голи, він би напевно вже побив рекорд результативності за сезон.
17 хвилина. Пасіч травмує задню поверхню стегна – але це ж для нас не новина? Євгена замінює Хайнер.
18 хвилина. Бланко реанімує зіпсовану атаку відбором м’яча біля чужого штрафного, пасує на Довбика, той стріляє в дальній кут і не влучає.
25 хвилина. З середини першого тайму Дніпро-1 перехоплює ініціативу в матчі. Після стартового відрізку невеличкої переваги у Зорі дніпряни забирають контроль над грою в свої руки. Чудова комбінація вдається у 14-й зоні: Рубчинський назад на Піхальонка, той вперед на Бланко, і Домінго в дотик повертає м’яч Валіку. У того була можливість для удару з напівкола, але для цього потрібен був інший перший дотик. В результаті Валік вирішив знайти Довбика в штрафному і запоров передачу.
33 хвилина. Дніпро-1 зразково долає пресинг Зорі на лівому фланзі, комбінація на диво дуже схожа на попередню: Каплієнко її починає, Бабенко грає вперед, Рубчинський в дотик на того ж таки Каплієнка, і Олександр проривається на оперативний простір. Долає з м’ячем як мінімум метрів п’ятдесят, а далі Бланко продовжує атаку пасом в центр, і Піхальонок пробиває з напівкола. Якщо Саша хотів влучити м’ячем у Довбика, то йому це майже вдалося, а якщо у ворота – з цим вийшло гірше 🙂
35 хвилина. Зоря без моментів в атаці, а от Дніпро-1 мав певні підстави розраховувати на пенальті. Піхальонок виконав простріл, і м’яч влучив в руку Бутку. Захисник Зорі демонстративно завів руки за спину, але при цьому виставив лікті з боків, збільшивши таким чином площу тіла. Природнє положення заведених за спину рук таке, що кисті лежатимуть на сідницях (спробуйте!); у Бутка ж вони лежали під номером на футболці, тому що лікті навмисно були зігнуті. Ну не дасть же арбітр пенальті, коли гравець сумлінно руки за спину завів? Кротячий стиль, що тут скажеш.
37 хвилина. Динамічна атака Дніпра-1, локомотивом якої виступає Рубчинський, пасує на Гуцуляка, а той вдруге за тайм неточно віддає просту передачу на підключення крайнього захисника. Трохи раніше він загнав в лицьову лінію Пасіча, що той був змушений перекласти м’яч під неробочу ногу, і як результат віддав його в руки голкіперу. Тепер те саме чекало на Хайнера, той встиг прострілити, але квапливо і не дивлячись – реальної небезпеки такий простріл не ніс. Сам Гуцуляк грає невдалий матч, Олексія зовсім не помітно. На відміну від номінально лівого вінгера Бланко – аргентинець старається, бере участь в грі на різних ділянках поля, часто зустрічається з м’ячем.
40 хвилина. Зоря час від часу втрачає щільність в центральній частині поля, Дніпро-1 знову проводить атаку центром через 14-ту зону – Довбик пробиває з лінії штрафного до рук голкіперу. Дніпряни поступово накопичують моменти та підходи до чужих воріт; не те щоб гол у ворота Зорі аж назрівав, але якби він стався до перерви, це було б цілком логічно.
43 хвилина. Довбик пробиває штрафний з напівкола, зароблений завдяки самовідданим діям Бланко. Технічний удар Артема повз крайнього гравця в стінці, м’яч падав в нижній кут, але точності забракло.
44 хвилина. А що у нас тут – а у нас тут як завжди, травма задньої поверхні стегна; цього разу в Каплієнка. Якщо був якийсь матч, коли такої травми в команді не було, то він компенсований цим матчем, де їх було дві 😐 Кучер змушений використати два слоти для вимушених замін ще в першому таймі, що вочевидь сильно звужує його можливості впливу на гру в другій половині матчу.
Перерва
Неоднозначний тайм, Зоря була дуже близькою до голу на початку матчу, і загалом краще провела першу його чверть; але Дніпру-1 вдалося нав’язати супернику свою гру протягом решти часу, а до голу команда Кучера була не менш близькою – згадати хоча б штангу Довбика.
53 хвилина. Рибак помиляється на виході в простій ситуації: подача з кутового летіла прямо йому до рук, воротаря ніхто не блокував перед подачею, та й після подачі перешкод не з’явилось. М’яч від рук потрапив йому ж в ноги і відлетів у напрямку лінії штрафного. Після кількох матчів Рибака в основі можна зробити впевнений висновок, що виходи є його вкрай слабкою стороною – так само як і у Валефа. Навіщо тримати в ростері двох кіперів з однаковою проблемою – питання до тих, хто цей ростер формував.
54 хвилина. Гол. Бабенко перехоплює м’яч біля власного штрафного і намагається передати його на бровку Гуцуляку, але пас неточний. Снурніцин динамічно вривається на перехоплення, прокидає Бабенка, залишає статистом Хайнера, віддає в штрафний на Русина, і той щільним ударом вражає ближню дев’ятку. Рибак теоретично міг врятувати, якби зреагував на дещицю раніше, але удар був до біса точним – під самісіньку перекладину – і до того ж потужним. Таких швидких рішень іноді бракує Довбику: прийняв – пробив. Зоря в цій міні-атаці показала Дніпру-1 зразок, як має діяти в фінальній третині команда, націлена на результат: швидко, напористо, потужно, по-спортивному нахабно. Чи міг Бабенко зіграти інакше в ситуації, що призвела до втрати? Навряд чи, Зоря одразу активно включилась в пресинг, часу щоб розвернутись в інший бік вже не було. Потрібен був точний пас, тоді ймовірно Гуцуляк заробив би аут.
56 хвилина. Матаріта вкидає м’яч із ауту, Бланко в дотик грає на Рубчинського, а той в штрафний – на Довбика. Артем повертає м’яч витонченою передачею ступнею під себе, але Валік знову робить поганий перший дотик, відпускає м’яч задалеко і дає можливість воротарю його забрати. Перший дотик поки що залишається ледве не основною проблемою в його грі.
58 хвилина. Рубчинський відпрацьовує у відборі і отримує м’яч у вільну зону від Піхальонка. Протягнувши м’яча метрів сорок, він втикнувся у Бражка, який жорстко пішов у відбір і без порушення правил відібрав м’яч. На фланзі був абсолютно вільний Гуцуляк, чому Валік не віддав йому передачу – абсолютно незрозуміло. Не можна так тупо гаяти такі перспективні нагоди для швидких атак.
58 хвилина. Гол. Так – та сама хвилина. Швидку атаку, що її запоров Рубчинський, підтримували ще четверо гравців: Гуцуляк, Піхальонок, Довбик та Бланко. Після відбору м’яча у виконанні Бражка всі вони плюс сам Рубчинський залишились за лінією м’яча – тобто половина з польових гравців команди. Бражко не надто поспішав розганяти атаку, йшов буквально пішки, але зустрічати його було нікому: Бабенко був на своїй позиції, але не міг кидатись на гравця з м’ячем, бо інших півзахисників не було в радіусі телевізійного кадру. Зоря без жодних перешкод доправила м’яч у фінальну третину, а там Русин віддав дуже майстерну передачу на дальню штангу, відрізавши Сватка, і Герреро забив з кількох метрів. От тут Бабенко вже точно мав грати “в гравця” і перешкоджати цій передачі, тримати далі зону не було сенсу – в ній не було суперників. Але Руслану не вистачає навичок гри класичного опорного півзахисника. Якраз можна порівняти його дії з діями Бражка у попередньому епізоді.
62 хвилина. Рубчинського замінює Пеглоу. Це був останній слот для замін, і напрошувалась ще заміна Гуцуляка на Танчика. Щоб освіжити обидва фланги нападу одразу. На боці Гуцуляка більш високий клас, але якщо гра не йде – чому б не замінити?
63 хвилина. Хайнер послизнувся і був змушений сфолити на куті штрафного майданчика. Імереков намагався замкнути головою подачу Булеци, але і в ворота не влучив, і бив із офсайду.
72 хвилина. Гуцуляк заробляє штрафний, Піхальонок подає. Довбик скидає на інший кут воротарського, там Гуцуляк б’є головою – влучає в перекладину, і Сваток добиває в порожні ворота, але вже прозвучав свисток – Артем руками відштовхнув захисника. Поки що не схоже на те, що Дніпро-1 збирається повертатись в цю гру: гостроти біля воріт Зорі мінімум, а час спливає.
74 хвилина. Комбінація Дніпра-1 на лівому фланзі – розумне відкривання від Піхальонка між захисниками і своєчасний пас Пеглоу. Піха навішує на дальню штангу, Гуцуляк скидає м’яч головою – без адреси, але Імереков б’є по власних воротах – на жаль, вище.
75 хвилина. Дніпро-1 поринає в хаос після власного стандарту. Хайнер опиняється на лівому фланзі і підтискає Русина разом зі Сватком, який висунувся далеко вперед. Сватка відіграють завдяки стіночці, а Хайнер вже вирішив, що справу зроблено, кинув фланг і напевно хотів повертатись на свою позицію. Русин тікає у вільну зону, а найближчий гравець Дніпра-1 навколо Хайнера в цей момент – інший крайній захисник Матаріта, який міг би трохи різкіше повертатись назад, тим паче що контратака розпочалась саме з його втрати, а сам костаріканець навряд чи сильно втомився за півгодини ігрового часу на полі. Русин навішує, м’яч перелітає увесь штрафний майданчик, а тим часом в ньому знаходяться двоє абсолютно вільних гравців Зорі: Шахов та Булеца. Бабенко вказує на них рукою, бо не може висунутись до них сам – страхує позицію Сватка. Коли вже м’яч підібрали на протилежному фланзі, в кадрі з’являється Піхальонок. Атака не призвела навіть до удару лише через те, що Зоря не скористалась дуже слушною нагодою.
76 хвилина. Матаріта та Пеглоу протягом хвилини виконують дві однакових спроби навісу, чи то прострілу… м’яч летить на низькій висоті до першого захисника. Це до питання, що в атаці потрібно покладатись на майстерність гравців – а як тут покладешся, якщо Русин стріляє в дев’ятку ювелірним ударом, а потім вирізає вивірену до міліметра гольову, а наші легіонери луплять в першого захисника? Хто тоді має на майстерність покладатись? 🙂
83 хвилина. Зоря переходить в режим оборони, а Дніпро-1 намагається вчинити штурм воріт суперника, але виходить не дуже – більше хаотичних дій. Піхальонок двічі протягом кількох хвилин пробиває з-за меж штрафного – перший удар заблоковано, другий в руки голкіперу. У Зорі на заміну виходить Вантух і грає на позиції форварда о_О
90+3 хвилина. Гол. Дніпро-1 закінчує матч як риба, викинута з води. Ідей в атаці немає, натомість є багато браку. Довбик забиває головою після подачі з кутового на останній секунді матчу, але цей гол хіба що зміцнив його позиції в бомбардирській гонці, бо часу навіть на розіграш м’яча з центру поля вже не залишилось.
Висновки
Тактичний малюнок матчу був сприятливим для Зорі, вона скористалась нашими помилками і здобула перемогу. Надія була на те, що наші атакувальні потужності перекриють турбулентність захисту, але цього не сталося. Проблема з періодичними травмами гравців залишається; в клубі що, сприймають це як “нефарт”?
Бланко став кращим гравцем Дніпра-1 у матчі, але всі інші легіонери не вразили. Хайнер зіграв дивний матч, бразилець поки що виглядає так, наче він окремо, а команда – окремо. Матаріта на цей момент виглядає слабшим за Каплієнка, що саме по собі дивно. Пеглоу намагався загострювати, але на одну вдалу дію мав як мінімум три помилки. Валеф не відбив жодного удару за матч 🙂
Рибак після “медового місяця” перших кількох матчів тепер наглядно показав і свої недоліки. Насамперед це гра на виходах, яка в нього знаходиться на такому ж критично низькому рівні, як і у Валефа. В цьому матчі він ще й ногами не зовсім вдало грав – були і неточні передачі на середню дистанцію, і незручні. Раніше з цим було краще, але Владу не вистачає досвіду гри на рівні прем’єр-ліги. А клубу для боротьби за чемпіонство не вистачає надійного голкіпера, на якому базувалась би впевненість захисту.
В цілому Дніпро-1 знову не показав себе командою, яка готова “душу й тіло” покласти заради перемоги. Навіть Кучер на прес-конференції зазначив, що гравцям слід змінювати ставлення до ігор – цікаво, хто як не він сам мав би за це відповідати. Виграти чемпіонат, не маючи відчутної переваги в класі над всіма конкурентами (як це було у нас в нижчих дивізіонах), і при цьому не проявивши надмотивації – неможливо. Немає зараз відчуття “нерву” від гри команди, не грає вона кожен матч як фінал. Команда, клуб та місто отримали в цьому сезоні історичний шанс, але все йде до того, що його буде згаяно, як і всі попередні.
Lexa, спеціально для FCDNIPRO.COM
Впевнений, що для керівництва це буде єдиний варіант. Інших не існує. Нібито.
Головне питання, чи вистачить молодому тренеру розуму визнати свої помилки і змінити методи підготовки, тренувальний процес? Бо очевидно, що з такою грою ми і 2 місце не втримаємо.
Сейчас азарт пропал (уверовали, что «чемпионство» близко? !), а несыгранный меняющийся состав не получил настрой на нужную тактику против довольно быстрой и резкой команды.
Всё сказано «Lexa» правильно,«не грає вона кожен матч як фінал», а это уже работа для ТШ (как и выбор тактики!).
Валеф.
Адамюк-Сваток, Сарапий-Амаш.
Бланко-Рубчинский, Бабенко, Пихаленок-Гуцуляк.
Довбик.
Заря-СК Днепр-1 2-1.
Рыбак-
Каплиенко-Сваток, Сарапий-Пасич.
Бланко-Пиха, Бабена, Рубик-Гуцуляк.
Довбик.
Где тасование состава? Пасич, Рыбак и Пасич? И кто из них легионер?
«RomanDneprUk», если имеете ввиду эту фразу и этот анализ, то почему делаете вывод «до них не дійде))», но, похоже, что сам не понимаешь что именно «не дойдёт», ибо этот болела фактически подтвердил мои утверждения: команда разбалансирована, нет отлаженных комбинаций-взаимодействия, а это всё значит — команда НЕВЫСОКОГО КЛАССА, ей рано думать о ЛЧ и даже ЛЕ!!!
Хотя, и я подтвержу, потенциал есть!
Но нужен толковый тренер, чтобы из них сделать КОМАНДУ!
Борьба не самоцель! Против хорошего класса нужна умная тактика+ понимание её игроками на поле. Всего-то!
упала (уничтожена) экономика, а значит и промышленность — везде неуверенность, откуда брать деньги и на легионеров и на просто новых игроков для обновления состава…
Это и Вам и мне известно.
Вывод: уровень УПЛ упал — общеизвестно! И это не просто известно, это факт для каждой команды УПЛ! Вот в чём суть. А «болельщики»-фантазисты живут идеей «давайте Лигу Чемпионов!»
Как это увязать одно с другим? ЛЮБОЙ чемпион из нынешнего состава УПЛ будет «мальчиком для битья» в ЛЧ и ЛЕ!!!
Только «буйные» не хотят это понять.
Есть 4 примерно равных. По потенциалу на сегодняшний день равны ШД и Заря, потом Дн-1, потом ДК. Но после летних трансферов и смены тренеров всё может измениться!
Кроме одного — уровень ещё долго (для Еврокубков) будет невысоким.
Я лишь опускаю на землю «оптимистов», а их здесь много.
Спор о 1-ом или 2 месте именно у них из-за Еврокубков.
Опорный один и явно не дотягивает до хоть какого-то уровня.Нап один.
Зато крайних защей аж 6 и всего один может плтягуть уроаень ЛЧ но почему то не хочет а найти общий язык не получается.)))
И только потом думать о призовых миллионах.
Какая-то двойственная позиция. Подтвердите, всё Окей?
Мы вблизи от решения задачи, ход движения отличный, все аплодируют!
Вы смотрите по сути, по их классу — это любители!!
А Вы мне азы перечисляете, зачем? Я много чего могу Вам рассказать об умении создавать КОЛЛЕКТИВ и зарядить его идеей!
«работать себе в убыток» — вот и спросите с КК, кого они набрали, по чьей рекомендации! Один Большой Менеджер, другой — тренер — стажёр в роли «Главного». А кто спросит?
Вам, наверное, около 30, вот и учитесь видеть СУТЬ!
Если не затруднит приведите зимний бюджет покупок Матариты, Хайнера и прочих Пеглоу.Да и Бланко сколько за него заплатили Летом?
Пока надежды на 1-2 место есть?! но ОЧЕНЬ мало. Подождём!
Я вам подскажу.Купили одного Пасича.
А вот ЗП это совсем другая статья расходов про которую вы как то забыли написать в вашем «Когда покупают Хайнера, МАтариту, Бланко и тд, то я думаю и задачи у руководства совсем другие, соответсвенно и требования…»
Ну и соответствено ваше «Команду тренер собирает (одобряет). А по результатам руководство с него спросит.» ошибочно.
Без віри немає надії!
Почему Вы, наверное не юный, а рассуждаете как школьник?
До речі, я уболівальник з 1966 року, тобто незабаром виповниця 56 років уболівальницького «стажу». Але за цей час я ніколи не дозволяв собі огульно критикувати команду, гравців, тренерів. А віра в команду, її підтримка допомагали іноді творити футбольні дива на які мало хто сподівався. А я вірив й отримував від цього величезну насолоду, як і всі уболівальники під час тріумфів команди.
Я чуть старше Вас (уже почти 84) и болеть начал с времён «Стали»- жили рядом со стадионом «Сталь»/Металлург, поэтому и за тренировками команды часто наблюдал и среди старших болельщиков прислушивался к обсуждениям. И моя научная жизнь подтвердила — НАДЕЙСЯ на лучшее, но ВЕРИТЬ — это по детски!
Вот поэтому фраза «а я верю!» меня всегда нервировала.
Уж извините!
Эка, батенька, Вас понесло: каждое мнение СУБЪЕКТИВНО, ибо у каждого свой жизненный и проф. опыт. Так говорят и философы и психологи. Вы, наверное, далеки от этих профессий, а мне это близко как бывшему руководителю разных людей, коллективов. Благодаря этому люди меня уважали и стремились со мной работать (это их мнения!).
Так что очень НАДЕЙТЕСЬ, но и работайте над недостатками (и игроки пусть знают, что мы следим за их успехами, но и срывами).
Согласны?
Надеюсь завтра на убедительную победу, но, всё равно, беспокойно на душе: очень неровные серии игр проводит команда- есть вопросы и к защите и к атакующим игрокам (не умеют бить из-за штрафной — это смешно для классных игроков!).
До речі, я з 15 років почав відвідувати матчі «Дніпра» на «Метеорі». Завжди приїзджав завчасно, щоб послухати думки уболівальників-дорослих дядь, що збиралися у коло чи два справа від будівлі. Уважно слухав, задавав питання, а інколи й всавляв своє словечко. То можливо ми з Вами пересікалися в цих розмовах-дебатах? Тоді я розмовляв російською-на українську мову перейшов принципово уже в 55 років, обурюючись неконституційним Законом Ківалова-Колісниченка.
А перед початком розминки футболістів на полі я займав своє місце на трибуні і уважо стежив за діями дніпрян.