Пам’ятні матчі ФК «Дніпро» 1986 рік «Дніпро» – «Зеніт»
Цього дня, 4 листопада 1986 року, «Дніпро» завоював другий трофей у своїй історії – Кубок Федерації футболу СРСР!
Кубок Федерації футболу був задуманий як турнір команд вищої ліги для заповнення пауз в чемпіонаті країни під час матчів збірної СРСР та приурочений до 50-річчя початку проведення чемпіонатів СРСР. 16 команд вищої ліги було розбито на чотири підгрупи за територіальною ознакою. Переможці підгруп складали пари півфіналістів.
«Дніпро» потрапив до підгрупи з київським «Динамо», «Чорноморцем» та «Шахтарем». Зігравши внічию у першому матчі з киянами (2:2, дубль Олега Тарана), наша команда потім впевнено перемогла на «Метеорі» одеситів (3:0, голи забили Микола Кудрицький-2 та Олег Таран) та донеччан (2:0, голи – Антон Шох та Олег Таран) і з 5 очками посіла перше місце.
Суперником «Дніпра» у півфіналі став московський «Спартак». Команда Костянтина Бєскова була зметена на «Метеорі» наче тайфуном – 4:0! Голи забили Олег Протасов-2, Антон Шох та Олег Таран.
В фіналі на нейтральному полі в Кишиневі «Дніпро» зустрівся з пітерським «Зенітом», який переміг у півфіналі єреванський «Арарат». У приблизно рівній грі з обопільними шансами наша команда краще реалізувала свої гольові моменти та перемогла – 2:0. Голи забили Геннадій Литовченко (70-а хвилина) та Володимир Лютий (87-а хвилина).
Перемога у першому розіграші Кубку Федерації футболу дозволила трохи скрасити невдалий сезон «Дніпра»-86.
«Дніпро» провів фінальний матч у такому складі: Валерій Городов, Сергій Башкіров, Іван Вишневський, Сергій Пучков, Олег Федюков (Юрій Гаврилов, 46), Володимир Багмут (Микола Кудрицький, 46), Антон Шох, Геннадій Литовченко (капітан), Володимир Лютий (Василь Сторчак, 88), Олексій Чередник, Олег Таран.
.
Вітаємо з річницею виграшу Кубку Федерації Валерія Городова, Сергія Краковського, Олександра Лисенка, Сергія Пучкова, Володимира Багмута, Олексія Чередника, Андрія Ділая, Віктора Кузнєцова, Геннадія Литовченка, Олега Тарана, Володимира Лютого, Олега Протасова, Олега Федюкова, Василя Сторчака, Бабкена Мелікяна, Юрія Гаврилова, Леоніда Колтуна, Віктора Маслова, Олександра Тевса, Миколу Черниша, Валерія Шамардіна.
.
Світла пам’ять і подяка Володимиру Ємцю, Геннадію Жиздику, Євгену Кучеревському, Євгену Жучкову, Сергію Башкірову, Івану Вишневському, Антону Шоху, Миколі Кудрицькому, Олександру Сорокалєту, Роману Канафоцькому, В’ячеславу Чебанову, Миколі Чорному.
.
Сторінка матчу «Дніпро» – «Зеніт» 1986 – https://dniprohistory.blogspot.com/p/4-1986-20.html
Розділ «Пам’ятні матчі Дніпра» – https://dniprohistory.blogspot.com/p/blog-page_901.html
.
rosl_79, спеціально для FCDNIPRO.COM
.
rosl_79 и перед новым годом убрали из команды Владимир Александровича?
Так. Четверо провідних гравців прийшли до першої особи в області і висунули ультиматум - або йде Ємець, або вони залишають команду.
Нагадаю результати Дніпра в сезоні-1986 - 11-е місце в чемпіонаті, виліт в 1/32 фіналу Кубку УЄФА від Легії, виліт в 1/16 фіналу Кубку СРСР від запорізького Металурга.
Так що виграш Кубку Федерації ніяк не міг компенсувати провальний сезон
rosl_79 провал после трех успешных лет вполне понятен
шансов в 1986 году вообще не было? протасов норм забивал, пропускали много
Шанси були. Тим більше що в цьому сезоні нам навіть не загрожувало перевищення ліміту нічиїх.
Просто напруженість в команді досягла максимуму. З другого кола пішли провальні матчі. Ємець визвірявся на гравців, а гравці вже прекрасно усвідомлювали власну значущість. Їм просто набридли його колгоспні методи. Раніше всі конфлікти між тренером і гравцями згладжував Жиздик, але в цьому випадку він потайки став на бік гравців.
І наприкінці листопада саме Жиздик зрежисерував сценарій прибирання Ємця з команди.
rosl_79 колгоспні методи - максимально жесткий был?
и на этом контрасте (характеров главных тренеров) в 1987 команда с Кучеревским берет второе место.
а как вообще Кучеревский оказался в Днепре? кто его приглашал?
и еще вопрос - мог В.Емец вернутся в 1988? если бы не трагедия в Кишинёве
8 максимально жесткий был? - Так. Ємець себе ніколи не стримував.
а как вообще Кучеревский оказался в Днепре? кто его приглашал?
Ти справді цього не знаєш? Кучеревський працював з Ємцем і Жиздиком в Нікополі з другої половини 1970-х. Вони залишили йому Колос, коли пішли в Дніпро. І вони ж запросили його до Дніпра перед сезоном-86 помічником Ємця, коли з Дніпра пішли два тренера - Анатолій Азаренков і Євген Жучков.
мог В.Емец вернутся в 1988?
Розмови такі були, особливо багато про це казав Ігор Ємець. Я думаю, що нічого доброго з цього б не вийшло. Як би Ємець знову працював з гравцями, які бунтували проти нього? Як би він співпрацював з Жиздиком, якщо після відходу Ємця з Дніпра навіть їхні дружини роками не розмовляли між собою? (ці дві родини жили навпроти одна одної)
І як би відреагував на подібну, скажімо так, пропозицію Кучеревський?
Не знал, он же был Херсонским Николаевским. Вот тоже интересный момент зачем они его взяли к себе в Никополь, никому не известного. Получается ЕМК полностью прошел школу Емца
все это очень интересно