Вс, 27 марта 2022, 12:43
просмотров: 7577 коментариев: 8 

Гліб Платов: Наші молоді футболісти вже у Європі та встигли здивувати

Гліб Платов: Наші молоді футболісти вже у Європі та встигли здивувати

Протягом останнього часу ми повідомляли про тимчасові переходи до інших клубів легіонерів СК «Дніпро-1». Також триває робота клубу з влаштування в іноземних клубах вихованців академії. Про це та інші поточні справи ми розпитали спортивного директора СК «Дніпро-1» Гліба Платова.

 

— Так, більшість наших легіонерів вже пішли в оренди, — розпочав він. — У нашій роботі це був дуже важливий крок. По-перше, клуб швидко та професійно допоміг їм виїхати за кордон, а потім вже ми організували та реалізували для них можливості отримати ігрову практику, аби вони перебували у тонусі. Важливо, що кожен з них висловив однозначне бажання повернутися до нашого клубу після перемоги України. Я не готовий зараз передбачати, яким буде розвиток футболу у нашій державі. Напевно, що будуть якісь складнощі, але вони можуть компенсуватися чимось іншим – наприклад, розвитком молодих українських футболістів. Наразі головне — це перемога нашої держави. Щоб ми відстояли свою незалежність та розвивалися. Тоді й футбол буде на висоті – я в цьому впевнений.

 

— Розвиток молодих футболістів якраз займає велике місце у концепції клубу «Дніпро-1». Розкажіть, будь ласка, як ідуть справи з влаштуванням вихованців академії у закордонних командах. Нещодавно лісабонський «Спортинг» повідомив, що прийняв групу наших гравців. Це ж не єдиний випадок?

 

— Керівництво нашого клубу принципово вирішило максимально сприяти молодим футболістам до 18 років та допомогти якомога більшій кількості людей опинитися у безпеці. Ті, хто виїжджає, має змогу це робити разом з матерями, молодшими братами та сестрами, іншими родичами. І, звичайно, в них є можливість продовжити футбольний розвиток.

 

В нас дуже багато молодих гравців, і ми відразу розпочали пошук клубів-партнерів. Завдяки селекційній роботі протягом останніх сезонів, в нас була напрацьована велика мережа контактів. Ми її підняли, і багато клубів зголосилися прийняти футболістів. І не просто прийняти, а разом з рідними, поселити, організувати трансфери, забезпечити все необхідне. Ми мали допомогти їм дістатися кордону, а далі все на себе брали наші партнери. Велику групу (більше 30 осіб) прийняв польський «Відзев». «Спортинг» для всієї групи, яка виїхала, орендував цілий будинок – в них є житло, харчування, тренування. Групи гравців поїхали до фінського «Хойку», болгарського «Лудогорця». Зараз організовуємо виїзд футболістів до угорського «Ференцвароша», до австрійського клубу системи «Ред Булл», до Естонії.

 

Також можу додати, що ми допомагаємо влаштуватися у закордонних клубах нашим партнерам з харківської академії та з деяких інших дніпровських шкіл. Усі бажаючі можуть отримати таку можливість.

 

При цьому ми контролюємо ситуацію, і вже маємо перші дуже схвальні відгуки про рівень наших гравців, які виглядають дуже пристойно на тлі своїх однолітків. Багато хто був навіть здивований. Це нас дуже тішить і доводить якість нашого тренувального процесу. Віримо, що незабаром ми досягнемо перемоги і зможемо його відновити.

 

— Не боїтеся, що це здивування призведе до бажання залишити гравців у себе?

 

— Зрозуміло, що доля кожної людини, яка виїхала за кордон, може скластися по-різному. Але в нас є домовленість з усіма клубами, що вони не претендують на гравців. Хоча можуть для обопільної користі заявити їх на якісь змагання до закінчення сезону, як це дозволяє тимчасовий циркуляр ФІФА. По одному форварду з групи академії U-17 була навіть пропозиція, щоб він поїхав до клубу четвертої австрійської бундесліги. Але ми вирішили не відривати його від групи, яка тренується разом в одному клубі.

 

— Зрозуміло, що для кожного громадянина України зараз першочерговою задачею є допомога армії, і усі футболісти й працівники клубу залучені до різних волонтерських та інших проєктів. Але разом з цим чи вдається продовжувати займатися й футбольними справами?

 

— Дійсно, зараз усі працюють на перемогу, хто як може, незалежно від місця перебування. При цьому ми вирішили також поновити професійну діяльність. Це стосується селекційної роботи, підготовки методологічних матеріалів. Продовжуємо вести CRM-систему з даними про юних гравців, де відображається їхній розвиток. І коли іноземний тренер приймає гравця, він одразу бачить його поточний стан та особливості його персонального процесу. Цю робота ведуть і тренери академії, і селекційно-аналітична група. Отже, кожен продовжує працювати та робити внесок у розвиток клубу.

 

 

scdnipro1.com.ua

 

 

8 комментариев
 • Brooks
  Пн, 28 марта 2022, 16:07
  Приняли у себя этого человека. а он наших ребят вывез из страны, фактически, продал их в Европу :'|
  рейтинг: -3
 • Tрьохногий
  Пн, 28 марта 2022, 19:04
  Скажите, у вас есть дети?
  рейтинг: +4
 • Brooks
  Пн, 28 марта 2022, 21:36
  Это был такой себе специфический юмор. Ну, простите, если это было не совсем понятно. Да, у меня есть дети.
  рейтинг: 0
 • Spirt
  Вт, 29 марта 2022, 11:57
  я тож не совсем понял )
  Днепряне никуда не бежали и бежать не будут!
  рейтинг: +2
 • Brooks
  Вт, 29 марта 2022, 17:36
  Ну, ок! Прошу прощения у всех, кто не понял мой специфический юмор.
  рейтинг: +4
 • фермер
  Вт, 29 марта 2022, 19:47
  Brooks, Вы так больше не шутите.У всех нервы.Извинения приняты.СЛАВА УКРАИНЕ!
  рейтинг: +2
 • Tрьохногий
  Вт, 29 марта 2022, 22:26
  Ты только на тему политики так не шути, а то до списков «миротворца» дошутишься ))))
  рейтинг: -1
 • Brooks
  Ср, 30 марта 2022, 09:52
  Вы мне минусы ставите, но статью Вы читали? Ну, вот серьёзно? Клуб помогает устроится нашим ребятам за границей, чтобы была практика, а Вы мне пишите о моём комментарии. Я извинился, потому что понимаю, что не всем шутки заходят и тонко шутить надо уметь (возможно, у меня в данном случае не получилось). Ссылку на эту новость, я разместил на гостевой, чтобы она попала ко всем Вам и Вы увидели, какое хорошее дело делает клуб в отношении наших ребят и ребят из других академий… А Вы мне пишите о том, что мой комментарий кого-то смущает. Статью-то, хоть прочтите, для интереса…
  рейтинг: +2