Сб, 22 января 2022, 22:05
просмотров: 4563 коментариев: 29 

Ігор Йовічевіч: Якщо гравець не відсторонює власне "ЕГО", моя усмішка буде останнім, про що він пам'ятатиме

Ігор Йовічевіч: Якщо гравець не відсторонює власне "ЕГО", моя усмішка буде останнім, про що він пам'ятатиме

— У вас було вдосталь часу, щоб проаналізувати виступ «Дніпра-1» в осінній частині сезону. Що вдалося, що ні?

 

— Після осіннього відрізку вболівальники побачили, що команда росте. Вона показувала хорошу гру. Ми відчуваємо, що всі очікують від нас перемог, і це нас з кожним днем неабияк мотивує. Як і з кожним приходом на стадіон наших прихильників. Проте хочу наголосити, що поточна позиція у турнірній таблиці – це плід нашої роботи на тренуваннях. Ми не хочемо відволікатися і думати про те, що ми найкращі, бо це – футбол. І наскільки ми зконцентровані у тренувальному процесі, вимагаючи максимум один в одного. Бо та робота, яку ми виконуємо, несе нас вперед, дає натхнення і робить конкурентноздатними. Ми сповнені бажання продовжити ту роботу, яку почали в осінній частині сезону. Попереду у нас дванадцять турів, і ми сподіваємось завершити її так само вдало, як і перед зимовою перервою.

 

— Впродовж більшої частини першого кола ваша команда через кожних два-три тури неодмінно втрачала очки, однак листопадові та грудневі матчі провела бездоганно. Чим пояснили б вищезгадану нестабільність?

 

— Я вже неодноразово говорив, що команда будується, і мусить вчитися на власних поразках, на кожному невдалому результаті. Звичайно, що це неприємно і для тренера, і для команди, але якщо ти дійсно реально дивишся на речі, які відбуваються у футболі, то можеш набагато більше навчитися після поразки, ніж перемоги. Ті моменти, які ми пройшли у минулому році, змусили нас провести глибокий аналіз, зробити висновки і покращити робочу етику. У ході цього процесу ми постійно додавали і наші спільні зусилля не виявилися марними. Особливо останніх десять ігор в осінній частині чемпіонату, з яких ми виграли у восьми. Завдяки цьому зростає впевненість команди, ти можеш контролювати темп і ритм гри. Адже механізми, які відбуваються на тренуваннях, відображаються на матчах, і футболісти це бачать. Відтак з кожною здобутою перемогою у них зростає впевненість.

 

— Чи можна сказати, що «Дніпро-1» — команда із психологією переможців?

 

— Це набувається через тренування. Можу сказати, що у минулому сезоні ми не мали психології переможців, адже посідали останнє місце, втрачали багато очок, програвали. До цих пір пам’ятаю поразку на виїзді від «Миная» та програш від «Колоса» вдома. Тож довелося дуже багато працювати — зокрема, і щодо психології. А на тренуваннях використовували вправи, в яких переможений отримує відчуття приниженості. Це дуже і дуже важливо для розвитку духу переможця. Усі ці маленькі деталі, яким приділяємо увагу на заняттях, і дають результат.

 

— Мабуть, не помилюся, якщо припущу, що найбільш болючими із чотирьох поразок стали поразки від «Десни» та «Зорі». Це так?

 

— Окрім «Десни» та «Зорі» були ще поразки від «Шахтаря» та «Динамо». Ці чотири програші багато чому навчили. Саме вони допомогли нам виграти решту матчів. Дуже важливо було розібратися у причинах поразок від «Десни» та «Зорі», і зробити корективи. Команда сприймає інформацію – і виправляється вже у наступному поєдинку. Все залежить від того, наскільки якісно ти робиш аналіз та наскільки глибоко усвідомлюєш причини у плані людського фактору. Коли ти прагнеш бути кращим, то позитивні зрушення у грі і перемоги не забаряться. Тому й було у «Дніпра-1» більше перемог, ніж поразок.

 

— Що вас, як тренера, більше всього непокоїть в ігровому плані?

 

— Дисципліна. Це дуже важливо. Колектив у мене на першому місці, бо саме він розвиває мене, як одиницю. Коли ти свідомо працюєш на колектив, то обовязково виникає один Довбик, один Піхальонок, Назаренко, у свій час — Дуглас.

 

— Сьогодні гру «Дніпра-1» важко уявити без її провідних гравців, на рахунку яких левова частка усіх забитих мячів – Довбика та Піхальонка. Не випадково їх прізвища торік з’явились у списку членів національної збірної…

 

— Обидва – унікальні гравці в українському чемпіонаті. Один з них, Піхальонок, раніше не мав ігрової практики у «Шахтарі», адже там була велика конкуренція. Та й травми йому дошкуляли. Саме тому він не мав змоги проявити себе. Те ж саме стосується й Довбика, який після пошкодження хрестоподібних зв’язок у «Мідтьюлланні» довго «виходив» з травми, набирав форму. Проте у нинішньому чемпіонаті обоє максимально розкрили свій потенціал. На даний момент вони є провідними виконавцями «Дніпра-1», і я дуже гордий, що маю їх у нашому колективі. Довбик і Піхальонок – це потенціал збірної України.

 

— Як гадаєте, інформація щодо зацікавленості у послугах Довбика із різних клубів Європи не вплине негативно на футболіста, як це нерідко трапляється у подібних випадках?

 

— Це цілком позитивно, коли попит є на футболістів нашого клубу. Довбик показує гру високої якості, викликається до лав національної збірної. Як і Піхальонок. Цим пишається весь клуб, всі колеги-футболісти, наш тренерський штаб. Це дуже важливо. Якщо торік до «Дніпра-1» ніхто не хотів йти, бо ми були на останньому місці, то тепер різні гравці телефонують і просяться в команду самі. Ситуація суттєво помінялася і всі побачили, що у «Дніпрі-1» футболісти можуть прогресувати, тут є хороша команда і в ній панує позитивна людська атмосфера. Багато футболістів – зокрема, Сваток, Ігнатенко, Дубинчак, Джурасек, Назаренко та інші додали в індивідуальному плані, тому і стали конкурентноздатними.

 

— Які методи застосовуєте, коли відчуваєте перші паростки зірковості у того чи іншого підопічного?

 

— По характеру я відверта людина і хочу бути щирим, ообливо коли на полі під час тренування йдеться про футбол. І якщо помічаю щось не те, то де б це не було – в особистій розмові, в офісі, на базі, на футбольному полі, в готелі або в ліфті, обов’язково скажу у вічі те, що думаю. Людина повинна знати, який статус вона має, коли розмова з нею йде віч-на-віч. Я часто буваю усміхнений, однак якщо футболіст не сприймає інформацію, яку йому дам, то цілком можливо, що моя усмішка буде останнім, про що він буде пам’ятати. Якщо гравець не розуміє моїх вимог та не в змозі відсторонити своє «его», то тоді команда має проблему. А я цього не потерплю.

 

— Наскільки виправдовують сподівання легіонери?

 

— Коли в команду приходить іноземний футболіст, є сподівання, що він буде кращим за українських гравців, які є у наявності. Але буває не завжди так. На жаль, не на всі позиції є потрібні свої футболісти, тому деколи ми змушені йти на закордонний ринок, щоб поповнити команду виконавцями, здатними втілити тренерську ідею у життя. Легіонер має відповідальність, адже приїжджаючи до чужої країни, він своєю роботою повинен довести, що є справжнім професіоналом. Я ніколи не дозволяю валяти дурня на тренуваннях. Скажу вам: зараз у колективі настільки підняли планку робочої етики, що інколи складається враження, нібито у «Дніпрі-1» і тренер не потрібен. Такою є командна дисципліна! Футболісти один одного підтримують і ставляться вимогливо. Це і є та формула, яка забезпечує результат.

 

— За ким із футболістів, що залишили команду цієї зими, більше всього жалкуєте?

 

— Повірте, я не маю часу думати про минуле. Загалом дивлюсь на футбол, зважаючи на сьогодення та думаючи про майбутнє. От, скажімо, сьогодні ми провели двосторонню гру, і важливо враховувати її особливості. А те, що було вчора, вже всі давно забули. Вимоги до самого себе у мене на кшталт Microsoft – ти постійно оновлюєшся, весь час себе вдосконалюєш на користь команди.

 

— Зорієнтуйте, скільки загалом новачків ще може з’явитись у «Дніпрі-1» впродовж зимової паузи у чемпіонаті?

 

— Я вже казав, що клуб «Дніпро-1» повинен бути активним на трансферному ринку. Одна справа, що я задоволений командою, а зовсім інша, що треба не прогавити, коли з’явиться хтось із якісних кандидатів, здатних принести нам користь. Гадаю, це правильний шлях. Адже зростає якість та інтенсивність тренувального процесу. От сьогодні на згадуваній вже двосторонці було чимало єдиноборств: Назаренко йшов на Вантуха і так далі. Спостерігаючи за ними, ти не можеш розслабитися і весь час знаходишся у напрузі. Разом з тим усвідомлюючи, що перебуваєш у робочому процесі з хорошими та рівноцінними футболістами, завдяки яким прогресуєш щоденно.

 

ua-football.com

 

 

29 комментариев
 • Совесть
  Сб, 22 января 2022, 22:19
  Хороший специалист, отличный мотиватор и настоящий интеллигент.
  Мы должны быть рады, что такой человек работает у нас.
  рейтинг: +12
 • Жоня
  Вс, 23 января 2022, 09:19
  Должен признать, что за такие деньги лучшего тренера не найти.
  рейтинг: +5
 • Матвеус
  Пн, 24 января 2022, 01:16
  На данном этапе лучшего и не нужно. Этот тренер — то, что сейчас нам нужно. Подписание Йовичевича — попадание в десятку, имхо.
  рейтинг: +1
 • уважаемый Носон Мордехаевич Гугинштейн
  Вс, 23 января 2022, 12:55
  Хорошее вью, качественное
  рейтинг: +2
 • DeBruyne
  Вс, 23 января 2022, 13:34
  А как этого хорошего, думающего тренера «пинали здесь ногами» и словами все кому не лень. Ещё двоих игроков, из четырёх просмотренных в Турции, должны будут подписать.
  рейтинг: -5
 • Матвеус
  Пн, 24 января 2022, 01:17
  Тут пожалуй, соглашусь. Что было, то было. Из песни слов не выкинешь. +
  рейтинг: +2
 • Жоня
  Вс, 23 января 2022, 14:14
  Пан Таксист, есть результат, есть и положительная оценка работы.
  У людей появилось доверие и уважение к этому человеку.
  рейтинг: +10
 • Mario
  Вс, 23 января 2022, 17:40
  С новостями туговато

  Сьогодні розпочинається основна частина зимових зборів «Дніпра-1». Наша команда вирушає до Туреччини, де відбудуться дві двотижневі тренувальні сесії. У першому зборі братимуть участь 27 футболістів:

  — воротарі Валентин Кожокару, Валерій Юрчук, Мирослав Зновенко, Яків Кінарейкін

  — захисники Володимир Адамюк, Роман Вантух, Микита Кравченко, Сергій Логінов, Валерій Лучкевич, Нельсон Монте, Олександр Сваток, Богдан Чалий

  — півзахисники Олексій Гуцуляк, Невен Джурасек, Франсіско Ді Франко, Данило Ігнатенко, Ігор Когут, Олександр Назаренко, Олександр Піхальонок, Білл, Валентин Рубчинський, Максим Соловйов, Єгор Ярмолюк

  — форварди Марк Гуаль, Артем Довбик, Іван Демиденко, Даніель Ківінда
  рейтинг: +5
 • Mario
  Вс, 23 января 2022, 17:42
  Узнаю новости на говнопомойках!!! а тут тишина
  рейтинг: +7
 • фермер
  Пн, 24 января 2022, 06:35
  А что делать? Я тоже все новости узнаю на сайте кротобазы.Да и турнирную таблицу и календарь игр смотрю там же.
  рейтинг: -2
 • фермер
  Пн, 24 января 2022, 06:36
  рейтинг: 0
 • Alter Vlad-1
  Пн, 24 января 2022, 22:42
  «Mario», редакторы, наверное, ещё не научились говорить о возможных приобретениях, не называя фамилий. Хотя можно ведь назвать поиск по каким линиям или какие сочетания игроков атаки будут отрабатываться на сборах.
  рейтинг: -2
 • Alexx1960
  Вс, 23 января 2022, 19:33
  Марио.
  Тут тишина потому что трансферы любят тишину.
  И еще — это неофициальный сайт несуществующего клуба. Не надо здесь
  ждать новостей.
  рейтинг: -5
 • Shads
  Вс, 23 января 2022, 23:28
  Так а какого всё сюда заходят? Если новостей здесь быть не может?
  Наверное ваши несуществующие комменты к несуществующим постам почитать?
  рейтинг: +2
 • фермер
  Пн, 24 января 2022, 08:50
  Сюда люди заходят потому что это единственный более-менее адекватный новостной ресурс Днепра.Но и с горечью надо констатировать, что ведется он хаотично, время от времени обновляясь как бы нехотя.
  рейтинг: +9
 • Shads
  Вс, 23 января 2022, 23:25
  Спасибо большое за потраченное время и силы.
  Р.S.первый из полузащитников Алексей…
  рейтинг: -2
 • Dellsi
  Пн, 24 января 2022, 10:32
  А написано как?
  рейтинг: +1
 • DeBruyne
  Пн, 24 января 2022, 18:09
  Адекватных здесь, в данном посту, раз, два и обчёлся- Марио, Матвеус и Деллси.
  От куда администрация данного ПРИВАТНОГО сайта должна брать свежайшие новости Первыми? Сайт «Причал» Неофициальный.
  Трое игроков должны подъехать на смотрины в Турцию, есть большая вероятность того, что двоих, из них, заявят.
  рейтинг: -5
 • фермер
  Пн, 24 января 2022, 19:06
  Откуда брать новости? Да хотя бы оттуда где взял Mario.Можно ведь по сайтам пробежаться.
  рейтинг: 0
 • Alter Vlad-1
  Пн, 24 января 2022, 22:47
  А там эти «новости» откуда берутся? Свои «каналы утечки»?
  рейтинг: -2
 • фермер
  Вт, 25 января 2022, 00:50
  С неожиданными происшествиями добрался «Днепр-1» до места проведения тренировочного сбора в Турции, сообщает пресс-служба команды.

  Из-за аномального снегопада на время был парализован аэропорт в Стамбуле, и днепровская команда прибыла туда с существенной задержкой, опоздав на пересадку в Анталию. Чтобы не терять день тренировки в ожидании следующих рейсов, было оперативно принято решение добираться до Средиземноморья автобусом. По дороге спортклубовцы не уставали удивляться и шутить по поводу большого количества снега: мол, что же это за Турция! — и температура воздуха около 15 градусов мороза.

  Оказавшись после более чем суточного путешествия в отеле, команда отдохнет и сегодня вечером выйдет на первую тренировку.
  рейтинг: 0
 • Alter Vlad-1
  Вт, 25 января 2022, 01:21
  А зачем повторять то, что можно любому активному прочитать на общедоступных сайтах UA, в том числе — https://www.scdnipro1.com.ua/
  Другое дело какой-то редкий сайт.
  рейтинг: -3
 • Alter Vlad-1
  Вт, 25 января 2022, 01:40
  Вот вам тоже новость:
  «Днепр-1» намерен провести полноценные трансфера защитника Никиты Кравченко и хавбека Данила Игнатенко, сообщает журналист Игорь Цыганык.

  Переговоры с «Динамо» по Кравченко сейчас не идут. Касательно Игнатенко, то, похоже, «Шахтер» рассматривает другие предложение по игроку.

  Отмечается, что «Днепр-1» намерен в конце сезона вести переговоры по выкупу обоих футболистов.

  На счету 24-летнего Кравченко 4 ассиста в текущей УПЛ, статистика – здесь.

  24-летний Игнатенко забил 3 гола в чемпионате. Его статистика – тут.

  Довбику дали самую большую зарплату в «Днепре-1».
  рейтинг: -1
 • фермер
  Вт, 25 января 2022, 04:11
  Зачем мотаться по всем сайтам если есть Причал? Уж состав тех кто вылетел на сборы могли бы точно назвать.
  рейтинг: +1
 • фермер
  Вт, 25 января 2022, 08:57
  Вот две новости: Днепр-1 хочет подписать польского защитника и Янасик Днепру не интересен были супер-интересны и информативны.
  рейтинг: -1
 • Alter Vlad-1
  Вт, 25 января 2022, 15:45
  Это была не информация, а трескотня наивных журналистов, рекламирующих сами себя — ничего интересного. Какой «супер»? Сейчас такие же фантазии и в др. странах — Польша, Германия, Италия… Писать им не о чем, кроме «кто-то сказал...»
  рейтинг: -1
 • Bacьka
  Вт, 25 января 2022, 09:23
  разве ты не заметил как упало посещение и тем самым интерес на этом ресурсе?
  рейтинг: +2
 • фермер
  Вт, 25 января 2022, 12:23
  То да.
  рейтинг: 0
 • DeBruyne
  Вт, 25 января 2022, 15:55
  Настоящему Болельщику новости, с пылу, с жару, прочесть необходимо, именно поэтому я пролистываю порядка 12 сайтов, а уж потом, на закуска читаю наш любительский подростковый Причал. Вот, к примеру, завтра, если погода в Турции позволит, должен паренёк прибыть на смотрины. Если ко двору, тогда вернётся с командой, после первого сбора, в Днепр где пройдёт медкомиссию.
  рейтинг: 0